Žirgininkystės klubas "Perkūno žirgai", tel. +370 606 14514, Trakų r., Būdos k., 21102
Angelų kalva, tel. +370 698 27197, +370 659 33041, Trakų r., Būdos k., 21102
Rastinių namų statyba, tel. +370 674 00949, Trakų r., Būdos k., 21102

Apie mus

logo 2008 metų pradžioje buvo įsteigta Jungtinė kaimų bendruomenė (JKB) „Užugiriai“, vienijanti Užugirių seniūnaitijos kaimus.

Gyventojų aktyvumo, pastangų ir noro dėka per trumpą laiką pradėti svarūs darbai: tvarkyta kaimų aplinka, Būdų kaimo kryžkelėje pastatytas akmeninis Švč. Mergelės Marijos koplytstulpis, siekiant pagerinti pastarojo kaimo gyventojų gyvenimo sąlygas įsteigtos daugiabučių namų bendrijos, ir kt.

Jungtinės kaimų bendruomenės „Užugiriai“ kaimų apylinkėse atliktas reikšmingas tiek Trakams, tiek visai Lietuvai projektas, iš esmės keičiantis šios, akivaizdžią socialinę atskirtį išgyvenančios teritorijos gyvenimą bei paturtinsiantis pačiuose Trakuose siūlomų rekreacinio pobūdžio paslaugų asortimentą. Kelias „Būdos – Apžvalgos aikštelė“ papuoštas skulptūromis, įkurta „Angelų kalva“ – mediniais angelais papuošta tikintiesiems skirti erdvė, kur ne tik puoselėjamas lietuvių tautinis kultūrinis paveldas, bet ir populiarinamos krikščioniškosios vertybės.

Bendruomenė siekia:

  • Gerinti kaimo kelių, geriamo vandens ir kt. infrastruktūrą;
  • Mažinti socialinę atskirtį kaime;
  • Didinti jaunimo užimtumą;
  • Padėti rasti naujas darbo vietas ir didinti vietinių gyventojų užimtumą;
  • Skatinti narių aktyvumą;
  • Puoselėti turiningą kaimo gyventojų laisvalaikį;
  • Išnaudoti struktūrinių fondų bei valstybės finansavimo šaltinių galimybes ir kt.

 

VIZIJA

Dažnas, važiuojantis Rykantų ar Vievio keliu link Trakų vis užsuka Angelų kalvos link. Ne tik gera pasibūti ir atsigauti kalvoje, bet ir smagu stebėti Būdos ir aplinkiniuose kaimuose vykstančius pokyčius. Iš tolo pravažiuojančius pasitinka šviesūs ir dailūs pastatai – renovuoti Būdos kaimo daugiabučiai, aplink žydi gėlės. Tyliai asfaltuotais keliais į kaimą užsuka kažkieno mašina (gera, kai sutvarkyta infrastruktūra ir keliai nedulka). Dar visi džiaugiasi kaime atsiradusiais šviestuvais – taip smagiau grįžti namo. Nors dėl saugumo jau seniai niekas nepergyvena, nes tiek Būdos kaime, tiek Užugiriuose ir Pauliškėse visi puoselėja saugią kaiminystę, žmonės gyvena santarvėje, gražiai sutaria.

O svečių Būdos kaime – netrūksta. Daugelį savaitgalio dienomis atvilioja žirgynas. Tai modernus kompleksas, kuriame atvykusieji gali pamatyti įvairių veislių žirgus bei kitus gyvūnus, pasimokinti patogioje aikštėje valdyti žirgą. Be to, visiems smagu jodinėti patogiais, tam skirtais takeliais, kuriais jojant nesutiksi mašinų, o išvysi širdį džiuginančius vaizdus: nušienautos pievos, apkabinusios sutvarkytus miškus, žydri ežerai, linksmai besišnekučiuojantys dviratininkai, nuo Būdos kalnelio riedantys dviračių takeliu žemyn, matyt, aplankyti Bražuolės piliakalnio…

Dar gausaus būrio svečių, norinčių ką sau tinkamo įsigyti ar tiesiog akis paganyti sulaukia medelynas, kuriame auga, veši matyti ir nematyti dekoratyvūs medeliai, krūmai, įvairūs želdiniai ir gėlės. Bevaikštinėjantys nustemba išvydę greta lentpjūvėje surenkamus puikius rastinius namus, kurių užsisakyti atvyksta žmonės tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio. ,,Užsakymų turime metams į priekį!” – džiaugiasi lentpjūvės savininkas.

,,Gera, čia pas jus”, - daugelis pasako pasibuvęs pavaikštinėjęs gražiomis vietos apylinkėmis. Gal todėl, kad čia gyvena savo tradicijas puoselelėjantys darbštūs ir bendruomeniški žmonės, gal todėl, kadčia gausu naujakurių, krykštauja vaikai ir sutiktieji sveikindamiesi šypsosi.

Angelų kalva – tai kiekvienam Lietuvos gyventojui žinomas, mūsų šalį garsinantis ir užsienio svečius traukiantis sakralus turistinis objektas. Čia gausybė angelų skulptūrų, tad visa kalva, kuri driekiasi nuo pat Rykantų kelio, išvagota alėjomis, kuriomis vaikštinėjant gali prie norimo angelo palikti savo maldos simbolį ar pakabinti jį ant dailių kaltinių saulučių, tautiniais simboliais papuoštų gyvybės medžių.

Angelų kalvos apačioje, prie kelio, vedančio Būdos kaimo link, stovi suvenyrinės. Čia gali įsigyti įvairių devocionalijų, ant tau siūlomo mažyčio angelo sparno ar plokščio akmenėlio užrašyti savo maldą… Kalva nesnaudžia ir sutemus. Modernios baterijos, per dieną rinkusios į save saulės spindulius, vakare apšviečia skulptūras. Štai kodėl vakare Angelų kalvos angelai lyg pramerkia savo akis, bandydami įskaityti žmonių paliktas svajones.

Kalva matoma iš toli. Tai lyg tarp žalių laukų augalais ir gėlėmis spindinti ryški sala. Jos neužstoja elektros laidai (jie jau seniai nutiesti po žeme). Kai važiuoji asfaltuotu keliu – iš tolo, netoli Būdos kaimo sankryžos matosi rausvi, čerpėmis dengti stogai. Tai Angelų kalvos Menų namai, kur kiekvienas norintis gali pasibūti, pabėgdamas nuo miesto triukšmo, pamedituoti, nusiraminti, dalyvauti įvairiuose meno terapiniuose bei kūrybiniuose užsiėmimuose, pvz., išmokti piešti mandalas, nusilipdyti savo rankomis iš molio puodelį ir pan. Menų namuose gausu įvairių meninių renginių: vyskta koncertai, poezijos skaitymai, organizuojamos parodos, daug lankytojų sukviečia kasmetinis Trakų sakralinės muzikos festivalis. Šioje jaukioje gėrio oazėje visi mėgsta lankytis jaukioje, Menų namuose įrengtoje nedidelėje koplytėlėje. Sekmadieniais ir švenčių dienomis čia laikomos mišios, ir senoliai iš aplinkinių kaimų – dažni koplytėlės lankytojai. Tad Angelų kalva – tai tokia jauki erdvė, kurioje susimąstę vaikštinėja žmonės, stoginėje vyksta jaunavedžių sutuoktuvės, ant suolelių šnekučiuojasi sėdintys senoliai, netoliese žaidžia vaikai, ir visi širdimis į save traukdami aplink ore tvyrantį gerumą, pradangina kažkur slėgusį liūdesį, silpnumą, atradanda Meilę, viltį, ramybę ir dvasios stiprybę gyventi.

 

Te šiai ateičiai būna lemta išsipildyti!

 

STRUKTŪRA

Visuotinis narių susirinkimas (33 nariai)

Pirmininkė: Dominyka Dubauskaitė

Valdyba

Valdybos pirmininkė

Dominyka Dubauskaitė, tel. +370 698 27197, Pauliškių k. 4, Trakų r.
El. paštas

Valdybos nariai:

Tatjana Dobrovolskienė, tel. +370 645 54787, Būdos k. 3, Trakų r.

Lolita Jolanta Navickienė, tel. +370 659 33041, Pauliškių k. 1, Trakų r.
El. paštas

Violeta Stepanavičiūtė, tel. +370 683 70946, Būdos k. 4, Trakų r.
El. paštas

Rima Šokaitienė, tel. +370 673 41144, Būdos k. 6, Trakų r.

Jan Semionov, tel. +370 672 82001, Būdos k. 3, Trakų r.
El. paštas

Stasys Šokaitis, tel. +370 674 00949, Būdos k. 6, Trakų r.

Jungtinė kaimų bendruomenė "Užugiriai" yra Trakų krašto vietos veiklos grupės bei Lietuvos kaimo tinklo narė.

 

Kontaktai

Bendruomenės adresas:
Trakų r. Būdos kaimas LT-211020
kodas 301730514
A/s LT38 7300 0101 0794 6792
LT53 7300 0101 1606 2803 (Angelų fondas)
Tel: +370 698 27197
El. paštas:, ,

 

Užugirių seniūnaitijos seniūnaitis:
Jan Semionov
Tel: +370 672 82001
El. paštas:

 

Rask mus Facebook'e

JKB "Užugiriai" leidinys

Prisijungti / Registruotis